מטרתו המרכזית של מרכז הפרטנות היא להעלות את רמת המסוגלות והיכולת של התלמיד ביחס לחומר הנלמד בכיתה, וביחס לעצמו ולכישוריו השונים, על מנת שיוכל לממש את הפוטנציאל שלו, להאמין בעצמו ולחוות חווית הצלחה בלימודים בפרט ובחיים בכלל. 

רציונאל זה שהוביל את פתיחת המרכז לפני שנתיים , הוכיח עצמו כבעל ערך רב. התלמידים רוכשים כלים לשיפור הרגלי למידה וסוללים לעצמם דרכים חדשות להצלחה , שמובילות אותם להישגים מרשימים: תוצאות מורגשות הן בכיתות האם והן במבחני הבגרות ברמה אישית ובית-ספרית .

המרכז פועל השנה בהתאם למיקוד ולדרישות הפדגוגיות של כל חטיבה. בחט"ב פועל המרכז במתכונת של "בית ספר בתוך בית ספר" וקולט אליו את התלמידים שהופנו לאחר מיפוי ואיתור . התלמידים לומדים מתמטיקה , אנגלית והבעה בקבוצות פרטניות של עד 8 תלמידים בקבוצה . הלמידה מתקיימת במקביל לשיעורים המתקיימים בכיתה, במטרה להשלים את פער הלימוד הקיים ולהשיב את התלמידים לכיתת האם בסופו של תהליך.

בחט"ע פועל המרכז כחלק בלתי נפרד ממנה, כשמטרה היא לסייע ככל האפשר להצלחת התלמידים בבחינות הבגרות. השתלבות המרכז בחט"ע מגוונת ונעשית בהתאם לדרישות המקצוע הנלמד, צרכי התלמידים, המורים ובית הספר. המרכז מונה השנה למעלה מ – 80 קבוצות למידה. החל בשנת הלימודים תשע"ג ובשנים הבאות מאגם מרכז הפרטנות את השעות הפרטניות של "אופק חדש" ונותן מענה לימודי ורגשי לתלמידים רבים בחטיבת הביניים .

מועצת פרדס חנה כרכור הקימה חדרים ייעודים ללמידה פרטנית בקבוצות קטנות המשמשים את  מורינו ללמידה אישית, קרובה ויעילה .