המחלקה לגיל הרך מתכללת את כלל העשייה בתחום הגיל הרך ביישוב ופועלת לקידומה.

תחומי אחריות המחלקה לגיל הרך:

מיפוי מענים וגיבוש תכנית אסטרטגית
המחלקה לגיל הרך פועלת למיפוי המענים והצרכים הקיימים בישוב לגיבוש מדיניות יישובית ותכנית אסטרטגית לביסוס תשתיות ולפיתוח מענים לגיל הרך.

קידום תהליכי התערבות מוקדמת
המחלקה לגיל הרך פועלת לקידום תהליכי התערבות מוקדמת מתוך התבססות על מחקרים כי איתור וטיפול מוקדם מצמצמים פערים התפתחותיים וחברתיים.

העמקת שיתופי הפעולה ברשות
המחלקה לגיל הרך נמצאת בקשר עם גורמים שונים בקהילה כגון: תחנות לבריאות המשפחה, האגף לשירותי רווחה וקהילה, גני הילדים, מעונות היום, אגף החינוך והשירות הפסיכולוגי. השותפות מול גורמי הרשות השונים מהווה תפיסת עבודה של המרכז לגיל הרך המגייסת את כלל השותפים לעשייה לטובת הילדים ומשפחותיהם תוך הסתכלות מערכתית כוללת.

ניהול צוות

  • הנחייה וליווי של רכזי תחומים במחלקה ומטפלים רגשיים ופרא-רפואיים
  • גיוס כח אדם

ניהול משאבים

  • ניהול תקציב המחלקה
  • גיוס משאבים ואיגום משאבים לשם קידום תכניות עבור הגיל הרך

 

מערך השירותים שנותנת המחלקה:

שירותי איתור ומניעה: 
תכנית איתור בטיפות החלב מתקיימת בכל תחנות טיפות החלב ברשות על ידי צוות רב מקצועי הכולל: מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיזיותרפיסטית ופסיכולוגית התפתחותית מטעם המרכז לגיל הרך. מטרת התכנית הינה איתור קשיים התפתחותיים והפנייה למערכות טיפוליות שונות או למערכות תומכות בתחום הרשות.
תכנית איתור במעונות היום המפוקחים מתקיים על ידי מרפאה בעיסוק  המגיעה למעון ובודקת באופן יחידני או קבוצתי את הילדים, עורכת שיחות עם המטפלות/הגננות לפני האיתור ואחריו.

תכניות התערבות בקהילה: תכנית שפתית 'סולם של מילים', 'בשביל המשחק'.

מערך הדרכה ולמידה: הכשרות, ימי עיון וקורסים עבור צוותים חינוכיים לגיל הרך, מטפלים פרא-רפואיים     ואנשי מקצוע אחרים העובדים עם הגיל הרך (התכנים מותאמים לכל מסגרת).

שירותים התפתחותיים טיפוליים במרכז לגיל הרך: יחידה מוכרת להתפתחות הילד ע"י משרד הבריאות. המרכז מספק מענה טיפולי לילדים בגילאי לידה עד כיתה ג' עם בעיות התפתחותיות ורגשיות ולהוריהם על מנת למצות את הפוטנציאל האישי שלהם.

יצירת קשר

טבלת אנשי קשר - המחלקה לגיל הרך
שם תפקיד טלפון נייד מייל
עינת מזורסקי מנהלת המחלקה 04-6371153 [email protected]
כרמית פוקס מזכירת המחלקה 077-3393308 [email protected]