בית ספר בעל תפיסה חינוכית דיאלוגית מוביל דיאלוג פדגוגי, חברתי וערכי כבסיס לצמיחה אישית של כל תלמיד ואיש צוותבית הספר עש רבין

התפיסה החינוכית שלנו מבוססת על ההנחה שבית ספר צריך להוות מרחב בטוח להיחשפות, להתנסות ולאימון מתמיד בישום מיומנויות חיים.

מיומנויות הנדרשות על מנת להיות בוגר ערכי ומוסרי אשר יודע להציב לעצמו מטרות ולהתוות את הדרך למימושן. בוגר אשר מסוגל להתנהל באינטראקציות מורכבות ובמציאות משתנה ומאמין בעצמו וביכולותיו.

האימון מתבצע בשש מיומנויות חיים מרכזיות: רפלקציה, סינגור עצמי, אמפטיה,  חיברות, יוזמה ושיתוף פעולה. 

מרחבי האימון בבית הספר מגוונים והפדגוגיה מבוססת על תפיסות דיאלוגיות אשר שמות דגש על הכרות מעמיקה עם מאפייני וצרכי התלמיד כבסיס להתפתחותו האישית. 

  1. מרחב אימון : תכנית "המסע שלי" במסגרתה כל תלמידי בית הספר מנהלים יומן מסע אישי לאורך השנה. היומן מבוסס על תהליכי רפלקציה אישית ותכנית מובנית של דיאלוגים במשולש מורה, הורה, תלמיד. במהלך השנה התלמידים מציבים לעצמם יעדים ומתווים את הדרך למימושם תוך לקיחת אחריות אישית ופיתוח יכולת הסינגור העצמי.
  2. מרחב אימון תכנית " אני רואה אותך" המאפשרת לכל תלמיד קבוצת שייכות נוספת בבית הספר מעבר לכיתת האם. קבוצת השייכות הנוספת היא רב גילאית ומבוססת על תחומי עניין/ חוזק של התלמיד. הקבוצה עובדת סביב פרויקטים משותפים תוך דגש על יוזמות ושיתופי פעולה.
  3.  מרחב אימון "פדגוגיה דיאלוגית " כלל צוות ביס הספר התמקצע בפדגוגיה אשר מאפשרת שיח הדדי במהלך הלמידה עם דגש על הכרות אישית עם עולמו וצרכיו היחודיים של כל תלמיד. דוגמאות ללמידה דיאלוגית: "למידה בתחנות" בשכבה הצעירה, תכנית "ילדים מלמדים ילדים", מנהיגויות מלמדות ועוד
  4. מרחב אימון סביב תכנית אקלים מבוססת דיאלוג- מדרג התנהגותי מבוסס שיח אישי ורפלקציה, חדר הפסקה למחשבה, מנהיגות גישור

יצירת קשר

מנהלת בית הספר: מירב שרף

טלפון: 04-6373172 

פקס: 04-6373185   

כתובת: רחוב ברקת, ת.ד. 1242, פרדס חנה כרכור  

אתר בית הספר